Lapse õiguste eriprogrammi arutelud

Sel aastal on lapse õiguste filmiprogrammi alapealkiri „Ausalt ja avatult”: väärkohtlemine, seksuaalkuriteod, stereotüübid, soorollid, erivajadusest tingitud tõrjutus, seksuaalsed eneseotsingud, üksindus, vaesus ja alandus.

 Juba viiendat korda on võimalik elada kaasa laste elu osaks olevatele muredele ja rõõmudele üle maailma nii tõsielu- kui ka mängufilmide kaudu. Ka sel aastal järgnevad valitud filmide linastustele arutelud, kus kinosaali ja eraldi festivali pop-up-klubi aruteludele palutud eksperdid ja tunnustatud inimesed lahkavad nähtut koos vaatajatega.

TEISIPÄEV, 17.11 NINO , 16.00   Apollo Kino Solaris(Saal 3)

Arutelu toimub pärast filmi kinosaalis. Osalevad Maria Tammesalu Õiguskantsleri Kantseleist ja Tõnu Poopuu sotsiaalministeeriumist.

 

TEISIPÄEV, 17.11 HOIDJA , 17.00  Apollo Kino Solaris(Saal 2)

Arutelu “Kui laps saab lapse”.

Arutelu festivali klubis Stalker algab 19.00. Osalevad Margit Sarv Õiguskantsleri Kantseleist, naistearst ja noorte nõustaja Kai Part, Heidi Rätsep teismelisi lapsevanemaid toetavast MTÜ-st Caritas Eesti ja Sigrid Petoffer asendusperesid toetavast MTÜ-st Oma Pere.

 

TEISIPÄEV, 17.11 AMATEUR TEENS,  19.00  Apollo Kino Solaris(Saal 2)

Arutelu toimub pärast filmi kinosaalis. Osalevad Anu Leps ja Brit Tammiste justiitsministeeriumist, veebikonstaabel Maarja Punak Politsei- ja Piirivalveametist ning Kristel Päll tugiõpilasliikumist tutvustavast noorteühingust TORE.

 

KOLMAPÄEV, 18.11 PÄÄSULINNUD, 14.30   Coca-Cola Plaza(Saal 8)

Arutelu toimub pärast filmi kinosaalis. Osalevad Maria Tammesalu Õiguskantsleri Kantseleist ja koerateraapia spetsialist Maarja Tali.

 

KOLMAPÄEV, 18.11 KARI, 15.30 Coca-Cola Plaza(Saal 10)

Arutelu toimub pärast filmi kinosaalis. Osalevad Brit Tammiste justiitsministeeriumist, Anna Frank Tallinna Laste Turvakeskusest, Triin Kahre perekeskusest „Sina ja Mina“, ning Joanna Karu sotsiaalministeeriumist.

KOLMAPÄEV, 18.11 MASK, MILLE TAHA PEITUD, 15.00 Coca-Cola Plaza(Saal 7)

Arutelu “Mehed ei nuta? Stereotüüpidest kantud kasvatuse mõju lapsele ja ühiskonnale”.

Arutelu festivali klubis Stalker algab 17.00. Osalevad Andra Reinomägi Õiguskantsleri Kantseleist, paarisuhte koolitaja, ajakirjanik ja saatejuht Hannes Hermaküla, koolipsühholoog ja psühhoterapeut Auli Andersalu-Targo, meestearst ja pikaaegne skaudijuht Kristjan Pomm ning seksuaalhariduse ekspert ja noorte koolitaja Kristina Papsejeva.

 

 

NELJAPÄEV, 19.11 OMA LAPS, 17:00  Apollo Kino Solaris (Saal 7)

Arutelu “Kui lasta lastel rääkida…”.

Arutelu festivali klubis Stalker algab 19.00. Arutelu korraldab Lastekaitse Liit.

 

 

REEDE, 20.11  BLANKA,  14:00 Coca-Cola Plaza (Saal 10)

Arutelu toimub pärast filmi kinosaalis. Osalevad Anu Leps ja Kaire Tamm justiitsministeeriumist, Ly Rüüs sotsiaalministeeriumist ja Ly Kasvandik Tervise Arengu Instituudist.

 

 

REEDE, 20.11  MIDAGI PAREMAT ON TULEKUL, 15:00 Apollo Kino Solaris (Saal 7)

Arutelu toimub pärast filmi kinosaalis. Osalevad Kiira Gornischeff Lastekaitse Liidust ja Kärt Mere vaesuse ja tõrjutuse vastu võitlevast MTÜ-st EAPN Eesti.

 

REEDE, 20.11  AMATEUR TEENS, 16:00 Apollo Kino Solaris (Saal 3)

Arutelu “Just Google it!”

Arutelu festivali klubis Stalker algab 18.00. Osalevad Anu Leps ja Brit Tammiste justiitsministeeriumist, veebikonstaabel Maarja Punak Politsei- ja Piirivalveametist ning Kristel Päll tugiõpilasliikumist tutvustavast noorteühingust TORE.

 REEDE, 20.11 MASK, MILLE TAHA PEITUD, 17.00 Apollo Kino Solaris (Saal 7)

Arutelu toimub pärast filmi kinosaalis. Osalevad Andra Reinomägi Õiguskantsleri Kantseleist, eksperdid Kristina Papsejeva Eesti Seksuaaltervise Liidust ja Kelly Grossthal Eesti Inimõiguste Keskusest.

 

 

 

LAUPÄEV 21.11  MINU VÄIKE ÕDE, 14:15 Apollo Kino Solaris(Saal 7)

Arutelu toimub pärast filmi kinosaalis. Osalevad Malle Hallimäe Lastekaitse Liidust ja Ere Vasli MTÜ-st Peaasjad.

 

LAUPÄEV 21.11  KROKODILL GENNADI, 18:00 Apollo Kino Solaris(Saal 2)

Arutelu “Tänavasõda”.

Arutelu Solaris Keskuse aatriumis  20.00. Osalevad Mati Sinisaar Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskusest, Annegrete Johanson mobiilse noorsootööga tegelevast MTÜ-st RuaCrew, lastepsühhiaater Anne Kleinberg, Veronika Svištš arengukoostööga tegelevast MTÜ-st Mondo, lastekaitse valdkonna ekspert ning endine sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna juhataja Anniki Lai ning Põhja prefektuuri narko ja organiseeritud kuritegude talituse juht Leho Laur. Modereerib Rasmus Kagge ERRist.