Krokodill Gennadi

Crocodile Gennadiy

Režissöör:
Steve Hoover
Pikkus:
100 min
Aasta:
2015
Osatäitjad:
  • Gennadiy Mokhnenko
Riik:
USA/Ukraina
Keel:
Inglise/Vene
Subtiitrid:
Eesti

Linastub

  • 21.11 kell 18:00 Apollo Kino Solaris (S2)
  • 22.11 kell 18:00 Apollo Kino Solaris (S2)

Osta pilet

Sünopsis

Headus peab peidus olema. Inimesed tunnevad selle ära ja hakkavad ära kasutama, halvemal juhul maha suruma. Headus on teistsugune ja seega ohtlik, see tuleb likvideerida nagu iga kahjurlik element. Soov aidata peab olema maskeeritud millekski muuks, näiteks kangelasteoks. Gennadi on Mariupoli linna lapsnarkomaanide varjupaiga boss. Sarnaselt Batmanile või „Sin City“ Marvile tuleb tal karmis maailmas õigluse jalule seadmiseks oma reeglid kehtestada. „Nõukogude Liit on kadunud vaid geograafiliselt, inimeste mõtlemises eksisteerib see endiselt,“ ütleb Gennadi. Laste kasvatamine postsovjetlikus kaoses jääb nende enda teha. Gennadi arvab teisiti.

Kiirabi ei suhtu ühessegi patsienti suurema põlastusega kui narkomaanidesse, kuid mitte ühessegi suurema empaatiaga kui lastesse. „Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo“ stiilis noorte sõltlaste maailm on paradoksaalne – rehabilitatsiooni läbinud tüdruk tahab tagasi mehe juurde, kes teda ära kasutas. Krokodill Gennadi – kellena ta end lastele tutvustab – enda nimi viitab ühelt poolt kuulsale multifilmitegelasele ja teisalt ühele võikamale narkootilisele ainele. Vahel tuleb tal vastupunnivaid jõnglasi jõuga varjupaika vedada. Lisaks konfliktid linnavõimude ja politseiga, keda Gennadi-sugune ebamugavate teemade päevavalgele tooja tegevusele sunnib.

Ukraina konflikti kohta arvab Gennadi: „Nõukogude Liidu aeg on läbi. See on viimane meeleheitlik katse, kuid sel pole enam jõudu“. Aga inimesed kardavad. Üks peamisi võimu toimemehhanisme on teadupärast see, et arrogantsed inimesed teevad endast rumalate valitsejad. Ülejäänutest saavad väljajäetud, veidrikud, heal juhul mässajad. Pole midagi raskemat ja põnevamat siin elus, kui nende hulka kuulumine. Gennadi eesmärgiks pole näida suure heategijana. Ta julgeb lihtsalt teha seda, mida teised ei julge – järgida oma südant.